DLACZEGO TWOJA PIWNICA ZALEWA W CZASIE ZIMY? 1

DLACZEGO TWOJA PIWNICA ZALEWA W CZASIE ZIMY?

To rzecz, o którą martwi się każdy właściciel domu – powódź w piwnicy! Powodzie mogą być destrukcyjne, a także kosztowne w naprawie. Mogą osłabić fundamenty Twojego domu i zrujnować cenne mienie. Powódź może się zdarzyć w każdym domu z piwnicą. Tak więc, aby zapobiec rozmoczonej katastrofie, musisz podjąć działania.

Powodzie są naprawdę dużym problemem w sezonie lodowo-zimowym. Szkody wodne mogą spowodować powódź w piwnicy nawet zimą. Zimą cały magazyn wody był przechowywany w postaci lodu, pod ziemią. Wraz z nadejściem wiosny lód topnieje niemal nagle i powoduje zalanie piwnic.

Szkody spowodowane przez wodę mogą być spowodowane wieloma przyczynami, takimi jak topnienie zapór lodowych i przeciekanie do budynków oraz uszkodzenie ścian. Powódź może spowodować ogromne zagrożenie dla Twoich domów. Od przelewania się wody po uszkodzenia fundamentów i uszkodzenia w instalacjach elektrycznych. Wezwij pomoc https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/bielany/.

Oto niektóre z głównych powodów, dla których Twoja piwnica zalewa się zimą:

1. Pęknięcia ścian i podłóg w piwnicy

Znalezienie nieszczelności w ścianach i podłogach piwnicy jest zjawiskiem powszechnym. Nadmierna wilgoć potrzebuje miejsca do ucieczki. Pęknięcia w ścianach i posadzce to najlepsze miejsce do ukrycia, a następnie wilgoć przepływa przez glebę. Prowadzi to do ucisku w ścianach i zalania piwnicy.

 

2. Ciepło w piwnicy

Zimą prawie wszędzie w pobliżu Twojego domu leży śnieg. Ale w twojej piwnicy jest ciepło. Co powoduje, że śnieg topi się wokół domu i utrzymuje wilgoć w nienaruszonym stanie. Ale wilgoć nie ma dokąd uciec, więc przepływa przez szczeliny w ścianie i prowadzi do zalania.

3. Pompa miskowa

Pompy ściekowe są przeznaczone do usuwania wody w piwnicy i utrzymywania piwnicy w stanie suchym. Jeśli Twoja pompa ściekowa nie zostanie zainstalowana prawidłowo, doprowadzi to do przechowywania uszkodzonych rur i wody w piwnicy, a ostatecznie zostanie tam zalana.

 

4. Uszkodzone rury

Jedną z najczęstszych przyczyn powodzi w okresie zimowym są uszkodzone lub pęknięte rury. Pękanie rur jest częstym skutkiem złej instalacji wodociągowej, takie info znajdziemy na stronie https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/targowek/. Ale zimą, gdy woda zamarza, rury rozszerzają się i pękają. Powoduje to natychmiastowy wyciek i prowadzi do zalania.

 

5. Rodzaj gleby

Rodzaj gleby wokół domu odgrywa ogromną rolę w przypadku powodzi. Upewnij się, że wokół domu masz odpowiedni rodzaj gleby. Niewłaściwa gleba doprowadzi do powodzi

To są najczęstsze przyczyny powodzi w okresie zimowym. Zawsze możesz podjąć środki ostrożności lub zastosować środki zaradcze później. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać natychmiast po zalaniu

● Zalanie piwnicy nie tylko powoduje zniszczenie mienia, ale także wiąże się z ryzykiem dla członków Twojej rodziny. Najważniejsze jest to, aby nie pozwolić nikomu zejść do piwnicy, jeśli twoja piwnica nie ma wyłącznika. Jeśli wyłącznika nie ma w piwnicy, natychmiast wyłącz zasilanie.

● Po wyłączeniu zasilania należy natychmiast spuścić wodę. Pompa miskowa ewidentnie się zepsuła, więc musisz kupić nową. Staraj się ostrożnie usuwać wodę za pomocą mopa i wiadra. Musisz to zrobić jak najszybciej, w przeciwnym razie pleśnie mają szansę się rozwinąć.

● Po wylaniu wody należy wyjąć cały mokry sprzęt. Niezależnie od tego, czy jest to kanapa, półka na książki, czy cokolwiek innego. Umieść je w miejscu, w którym mogą wyschnąć. Rozerwij też dywan.

● Następnie osusz piwnicę. Musisz kupić kilka wentylatorów lub dmuchaw przemysłowych. W tym momencie możesz również zatrudnić profesjonalistów.

● Zadzwoń do specjalistów, aby zapobiec rozwojowi pleśni w piwnicy. Ponieważ ciemne i wilgotne miejsca są odpowiednim miejscem do rozwoju pleśni, musisz podjąć odpowiednie kroki.

● I na koniec, aby uniknąć powodzi w przyszłości, spróbuj znaleźć przyczynę i jej zapobiec. Czy to z powodu pogody, czy jakiegokolwiek wycieku. Przedsięwziąć środki ostrożności.

To podstawowe kroki, którymi musisz się zająć zaraz po zalaniu. Następnym krokiem powinno być zawsze wezwanie fachowców do posprzątania piwnicy po zniszczeniu przez powódź . Przeprowadzają kilkuetapowy proces czyszczenia piwnicy –

● Znajdowanie przyczyny

● Poinformowanie towarzystwa ubezpieczeniowego

● Rozpoczęcie przywracania

● Ekstrakcja wody

● Renowacja dywanu

Jest więc jasne, że jeśli napotkasz problem zalania w swojej piwnicy, będziesz potrzebować specjalistów od naprawy szkód powodziowych. Jeśli potrzebujesz naprawy szkód powodziowych, możesz je znaleźć, klikając poniższy link.

 

Author: 4ele