Drzewo Judasza 1

Drzewo Judasza

Drzewo Judasza to szybko rosnący krzew lub małe drzewo, które osiąga około czterech do sześciu metrów wysokości i trzech do pięciu metrów szerokości. Jej młode liście rosną prosto i rzadko się rozgałęziają. Liście są czerwonobrązowe, a kwiaty zwisają z drzew w gronach. Strąki nasienne powstają na drzewie w okresie kwitnienia i przyklejają się do gałęzi i pnia. Te owoce są lekko trujące.

Kompendium wiedzy – https://porady-dzialkowe.pl/judaszowiec/ wszystko na temat drzewa Judasza.

Przycinanie drzewka Judasza jest opcjonalne, ponieważ drzewa naturalnie przybierają elegancki kształt. Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar lub zrównoważyć sylwetkę drzewa, możesz to zrobić po kwitnieniu. Ponieważ kwiaty na pędach judaizmu, które wcześniej rosły, przycinanie w tym czasie spowoduje odcięcie pąków kwiatowych. Przycinanie jest łatwe, a drzewo Judasza może żyć 100 lat w dobrych warunkach. Dlaczego więc nie spróbować?

Drzewo Judasza będzie dobrze rosło w małym ogrodzie z odrobiną schronienia i dużą ilością światła słonecznego. Preferuje gleby przepuszczalne, piaszczyste i lekko kwaśne. Dobrze spisuje się na większości gleb, choć najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych lub kredowych. Unikaj sadzenia drzewa w odsłoniętym miejscu, gdzie będzie zbyt gorąco lub sucho. Zimą mulcz korzenie drzewa Judasza, aby nie wyschły.

Pospolite drzewo Judasza w wyjątkowy sposób kojarzy się ze Wschodem. Nazwa drzewa pochodzi z wiersza irańskiego poety Ahmada Shamlou, który opowiada o Vartanie, Ormianie, który został zamęczony na śmierć przez tajną policję. Vartan został aresztowany po tym, jak był powiązany z nielegalną partią komunistyczną. Jego tortury zmusiły go do ujawnienia imion towarzyszy. W końcu Vartan został powieszony na drzewie.

Pąk wschodni jest małym rodzimym drzewem. Może urosnąć do około dwudziestu stóp wysokości. Ma długi, wrzecionowaty strąk nasienny, który niektórym przypomina ukrzyżowanie. Często rośnie na dużych podwórkach jako drzewo w tle. Oprócz nazwy, wschodni pąk jest również znany jako drzewo Judasza. Jej kształt i wygląd kwiatów sprawiają, że jest to idealny wybór do krajobrazów i roślin ogrodowych.

Pąk wschodni, znany również jako drzewo Judasza, to szybko rosnący krzew, który wiosną wytwarza na nagich gałęziach skupiska małych, różowych i fioletowych kwiatów. Liście w kształcie serca przybierają jesienią piękny odcień żółci i pomarańczy. Produkuje również ozdobne strąki nasienne. Jej liście są sercowate i naprzemienne, a owoce mają kolor szkarłatno-czerwony. Jego nazwa pochodzi od czerwonego koloru.

Author: 4ele