Jak naprawić toaletę, która nie spuszcza wody? 1

Jak naprawić toaletę, która nie spuszcza wody?

Nie ma nic gorszego niż stwierdzenie, że twoja toaleta nie spuszcza wody; zwłaszcza jeśli to jedyna toaleta w domu. Ten powszechny problem z hydrauliką może w pewnym momencie wystąpić w większości toalet. Ale na szczęście istnieją proste rozwiązania, które możesz zrobić sam, aby przywrócić działanie toalety.

W tym przewodniku pomożemy Ci zdiagnozować najczęstsze przyczyny i pokażemy, jak naprawić toaletę, która nie spuszcza wody.

Moja toaleta nie spuszcza wody

Jeśli woda w muszli klozetowej jest na swoim normalnym poziomie, ale woda nie spływa do niej ze spłuczki, problem leży w mechanizmie spłukiwania spłuczki, a nie w odpływie. Oznacza to, że możesz mieć jeden z następujących typowych problemów:

Zepsuty uchwyt
Łącznik podtynkowy nie jest prawidłowo podłączony

Najważniejsza wskazówka: zacznij od upewnienia się, że wewnętrzne zaopatrzenie w wodę w Twoim domu działa tak, jak powinno. Czy woda płynie z Twoich kranów jak zwykle? Czy twoi sąsiedzi mają bieżącą wodę? Jeśli nie, może to stanowić problem dla dostawcy mediów.

Problemy z drenażem
Jeśli poziom wody w misce jest wyższy niż zwykle, a odpady nie spływają, problem tkwi w drenażu, a nie w spłuczce.

Problemy z drenażem są zwykle spowodowane zablokowaniem w toalecie. Zatory mogą wystąpić, gdy zużyje się zbyt dużo papieru toaletowego. Lub przedmioty, które nie nadają się do spłukania, takie jak produkty higieniczne lub chusteczki dla niemowląt, są odkładane do toalety.

Jeśli Twoim problemem jest drenaż, przeczytaj nasz przewodnik, w którym znajdziesz proste instrukcje, jak odblokować toaletę .

Sprawdź poziom wody w zbiorniku
Jak naprawić toaletę, która nie spuszcza wody? 2Najpierw podnieś pokrywę zbiornika, aby sprawdzić, czy w zbiorniku jest wystarczająca ilość wody. Poziom wody powinien znajdować się około jednego cala poniżej rury przelewowej. Jeśli jest niższy, sprawdź zawór wlotowy spłuczki. Jest to mechanizm, który kontroluje poziom wody w zbiorniku. Zawór wlotowy cysterny może mieć jeden z następujących problemów:

Mechanizm dotyka boku zbiornika, uniemożliwiając jego podniesienie
Mechanizm jest źle wyregulowany
Mechanizm jest uszkodzony.
Wskazówka: jeśli podczas spłukiwania nie słyszysz odgłosu płynącej wody, prawdopodobnie przyczyną problemu jest mechanizm.

Jak naprawić mechanizm spłukiwania toalety?
Istnieje wiele powodów, dla których mechanizm spłukiwania toalety może nie działać. Jednym z najczęstszych problemów jest zawór wlotowy cysterny. Dowiedz się, jak wymienić zawór wlotowy do spłuczki , znany również jako zawór kulowy do toalety.

Tradycyjna toaleta
W tradycyjnej toalecie mechanizm spłukujący jest widoczny w spłuczce. Jest przymocowany do metalowego ogniwa, które jest połączone dźwignią wyzwalającą z uchwytem do spłukiwania.

Toaleta syfonowa
W toalecie syfonowej wewnątrz syfonu znajduje się membrana. Aby sprawdzić, czy to jest problem, musisz to sprawdzić; w niektórych modelach wystarczy wyjąć kołek ustalający i wyciągnąć górną część syfonu. Zapewni to dostęp do membrany w celu sprawdzenia i wymiany.

Wymiana syfonu może być dość dużym zadaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić samodzielnie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Ewentualnie skontaktuj się z HomeServe , a my skontaktujemy Cię z profesjonalistą.

Mocowanie mechanizmu spłukującego
Będziesz potrzebować:

Płaski śrubokręt
Gąbka i wiadro
Zamienny mechanizm płuczący lub membrana
Najważniejsza wskazówka: Jeśli Twój mechanizm spłukujący wymaga wymiany, zacznij od jego wyjęcia i zabrania ze sobą do marketu budowlanego, aby umożliwić prawidłowe dopasowanie rozmiaru.

Zdejmij pokrywkę ze spłuczki toaletowej.

Wyłącz zawór odcinający, aby odciąć wodę. Zawór odcinający znajduje się na rurze wodnej prowadzącej do spłuczki. Za pomocą płaskiego śrubokręta przekręć śrubę o ćwierć obrotu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.duer.pl/jak-naprawic-spluczke/.
Opróżnij zbiornik na wodę. Aby to zrobić, wylej wodę ze zbiornika, a następnie wytrzyj pozostałą wodę za pomocą gąbki i wiadra.
Odłącz ogniwo od dźwigni wyzwalającej (pręt, który łączy się z uchwytem spłukiwania). Mechanizm zostanie przymocowany za pomocą dużej plastikowej nakrętki pod podstawą spłuczki, którą należy usunąć, aby usunąć mechanizm spłukujący.
Zabierz mechanizm spłukujący do marketu budowlanego, aby kupić nowy.
Umieść nowy mechanizm spłukujący na miejscu i zaczep koniec łańcucha o dźwignię wyzwalającą.
Sprawdź, czy napięcie jest odpowiednie, naciskając kilka razy rączką lub przyciskiem – nie za luźno i nie za mocno.
Ponownie włącz zawór odcinający.
Wymień pokrywę zbiornika.
Sprawdź, czy nie ma zepsutego uchwytu do spłukiwania toalety
Uchwyt do spłukiwania toalety to dźwignia na zewnątrz spłuczki, którą naciskasz, aby spłukać toaletę. Wewnątrz spłuczki jest połączony z dźwignią wyzwalającą i łącznikiem, który uruchamia mechanizm spłukiwania po naciśnięciu uchwytu spłukiwania w dół.

Wadliwy lub uszkodzony uchwyt spłukiwania jest prawdopodobnie najłatwiejszym problemem do zdiagnozowania. Uchwyt staje się albo zbyt luźny, albo zbyt ciasny, co uniemożliwia połączenie z ogniwem i mechanizmem spłukującym. Czasami można to naprawić, po prostu dokręcając nakrętkę mocującą z tyłu uchwytu.

Rękojeść mogła również stać się sztywna z powodu nagromadzenia kamienia. Jeśli tak jest, wystarczy porządnie wyczyścić. Ale jeśli uchwyt jest całkowicie uszkodzony, należy go wymienić.

Obejrzyj nasz film, aby dowiedzieć się, jak wymienić zepsuty uchwyt do spłukiwania, lub przeczytaj instrukcje.

Author: 4ele