Jak wspierać kreatywność w codziennym życiu? 1

Jak wspierać kreatywność w codziennym życiu?

Kiedy jesteśmy młodzi, uczymy się, że miłość rozświetla wszystko inne. A gdy dorastamy, odkrywamy, że wszystko już jest miłością.

Tak samo jest z kreatywnością. Być człowiekiem to tworzyć, od tego, jak budujemy wybraną przez nas codzienność, po to, jak interpretujemy nasz świat na wysokim poziomie. Angażowanie się w naszą wrodzoną kreatywność jest zatem procesem selektywnym, w którym możemy bez przeszkód wybierać, które aspekty naszego życia rozwijać i zanurzać; potencjalnie zmienić. Rozwijanie naszej zdolności do kreatywności pomaga nam dostrzec, że za każdym wyborem, przeszkodą i postrzeganym status quo stoimy my sami.

Wiele lat temu znajomy powiedział, że od tamtej pory przywiozłem ze sobą: „Byłem tak dumny, że śmiali się z mojego żartu! Bardzo ciężko pracuję nad swoją osobowością.” Uderzyło mnie. Postrzeganie tych cech, które zawsze uważałem za nieodłączne – humor, magnetyzm i ogólnie sposób, w jaki pojawia się na świecie – jako zabawny projekt, twórcze przedsięwzięcie, otworzyło mój umysł i serce na wiele więcej twórczych wolności, zarówno wewnętrzny i zewnętrzny.

Otwarcie wszystkiego w swoim życiu na możliwość kreatywności pomaga ci zobaczyć i rozwinąć więcej. Odwrotnie, najpewniejszym sposobem na ograniczenie tego czasu byłoby oddzielenie swojego „kreatywnego” czasu, tak jakby był oddzielony od każdej twojej myśli i działania, pracy, którą wykonujesz codziennie dla siebie i innych.

Aby rozwijać kreatywność w codziennym życiu, zadaj sobie pytanie: Co Cię uderza? Czego chcesz być bardziej świadomy? Aby ewentualnie przestawić się w tobie?

Mogą istnieć niezliczone sposoby, duże i małe, aby zmieniać perspektywy, upiększać rzeczy wokół siebie, tworzyć nowe połączenia, otwierać się, oddawać.

Mogą istnieć niezliczone sposoby, duże i małe, aby zmieniać perspektywy, upiększać rzeczy wokół siebie, tworzyć nowe połączenia, otwierać się, oddawać. Nawet zadawanie takich pytań jest aktem twórczym: stawianie czoła światu i nawracanie go w sposób wyjątkowy i prawdziwy. Może to nieokiełznany, zmienny proces, ale może o to chodzi. Pytanie po pytaniu, potem decyzja po decyzji, każdy z nas tworzy wszystko, łącznie z własnym życiem.

Twoja odpowiedź na te pytania jest Twoim wyjątkowym prezentem dla świata — i to niezależnie od tego, czy zdecydujesz się podzielić tym, co tworzysz z innymi. Ostatecznie odwoływanie się do kreatywności pomaga ci stać się najbardziej spełnioną, rozświetloną wersją siebie – i to jest największy wkład, jaki każdy może wnieść.

Author: 4ele