Kiedy zbierać ogórki, aby uzyskać najlepszą jakość i smak 1

Kiedy zbierać ogórki, aby uzyskać najlepszą jakość i smak

Podjęcie decyzji, kiedy zbierać ogórki, może być wyzwaniem dla ogrodnika warzywnego, zwłaszcza dla hodowcy po raz pierwszy. Zbyt długie czekanie skutkuje nadmiernie dojrzałymi i potencjalnie gorzkimi lub gąbczastymi ogórkami. Wczesny zbiór nie daje owocom szansy na zwiększenie rozmiaru. Istnieje również wiele rodzajów i odmian ogórków z owocami w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, co może utrudnić ustalenie, kiedy zacząć zbieranie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak i kiedy zbierać ogórki.

 

Dlaczego musisz wiedzieć, kiedy zbierać ogórki?

Kiedy zbierać ogórki, aby uzyskać najlepszą jakość i smak 2Ogórki produkowane są na pnączach lub krzewach rosnących między ostatnimi przymrozkami wiosennymi a pierwszymi jesiennymi. Lubią ciepły i długi okres wegetacji i najlepiej rozwijają się w słonecznej grządce z żyzną, dobrze przepuszczalną glebą. Wiedza, kiedy zbierać ogórki, może oznaczać różnicę między dojrzałymi owocami papkowatymi, a chrupiącymi i pysznymi. Zbieranie ogórków we właściwym czasie oznacza, że ​​będziesz cieszyć się najlepszym smakiem i jakością z własnych owoców. Ponadto zbiory często mogą zachęcić do większych zbiorów kwiatów i owoców.

Jest tak wiele rodzajów i odmian ogórków, które można sadzić w grządkach ogrodowych i pojemnikach. Każdy ma swój idealny czas zbiorów.
Rodzaje ogórków
Istnieje wiele rodzajów ogórków i odmian ogórków dostępnych w katalogach nasion. Fajnie jest mieszać i próbować co roku nowej lub dwóch odmian, a także uprawiać ulubione przez rodzinę. Wybór często zależy od tego, jak zamierzasz jeść ogórki. Chcesz je pokroić na sałatkę, marynować, czy zjeść prosto z winorośli? Poniżej znajdziesz osiem rodzajów ogórków dostępnych dla ogrodników:

Ogórki kiszone – znane również jako ogórki 'Kirby’, odmiany kiszone dają małe owoce z cienką skórką i guzkami lub kolcami. Są pyszne, prosto z ogrodu, ale również doskonale nadają się do ogórków kiszonych.

Mają grubszą skórę niż inne typy i często są obierane.
Ogórki angielskie – są również znane jako ogórki bez pestek lub bez burpli i tworzą smukłe owoce z cienką, ciemnozieloną skórką.
Japońskie ogórki – japońskie ogórki wyglądają bardzo podobnie do ogórków typu angielskiego, ponieważ są długie i smukłe. Nie rozwijają dużych nasion i mają łagodny, prawie słodki smak.
Perskie ogórki – Perskie ogórki mają cienką skórę i są zbierane, gdy mają od 8 do 12 cm długości. Są łagodne w smaku i prawie bez pestek.
Ogórki ormiańskie – botanicznie ormiańskie ogórki są melonami, a nie ogórkami, ale mają łagodny smak i konsystencję przypominającą ogórek, która jest chrupiąca i pyszna.
Niezwykłe ogórki – Istnieje również wiele niezwykłych i rodzinnych ogórków i roślin ogórkowatych, które możesz uprawiać. Należą do nich cytryna, kryształowe jabłko, korniszony z burr i kukamelony.

Kiedy zbierać ogórki?

Ważne jest, aby zbierać ogórki, gdy mają łagodny smak i chrupiącą konsystencję. Poczekaj zbyt długo, a mogą stać się miękkie i gorzkie.
Kiedy zbierać ogórki?
Ogólnie rzecz biorąc, ogórek jest gotowy do zbioru, gdy zbliża się rozmiarem i kolorem wskazanym na przodzie opakowania nasion. Sprawdź informacje „dni do dojrzałości” na opakowaniu lub wymienione w katalogu nasion i zacznij sprawdzać owoce nadające się do zbioru na około tydzień przed przewidywaną datą zbiorów. Różne rodzaje i odmiany ogórków mogą dojrzewać w różnym czasie. To powiedziawszy, większość roślin ogórka potrzebuje od 40 do 60 dni w ogrodzie (lub pojemniku) , zanim zobaczysz pierwsze żeńskie kwiaty. Gdy kwiat żeński otworzy się i zostanie zapylony przez pszczoły, zwykle potrzeba od 7 do 10 dni, zanim owoc osiągnie wielkość nadającą się do zbioru.

Owoce ogórków mogą być ciemnozielone, żółte, białe, a nawet brązowe, gdy są doskonale dojrzałe. Powinny być jędrne po delikatnym ściśnięciu. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o tym, kiedy zbierać różne rodzaje ogórków.

Author: 4ele