Montaż żyrandoli na sufitach napinanych

Bardzo ważnym i kluczowym momentem w montażu sufitu napinanego jest montaż żyrandoli i innego sprzętu oświetleniowego. Czy to w ogóle możliwe, zapytają sceptycy. W końcu rozciągnięta cienka tkanina lub jeszcze delikatniejsza folia nie może służyć jako podstawa do zapinania. Pod tym względem mają rację, urządzenia oświetleniowe tak naprawdę nie są montowane bezpośrednio na suficie napinanym, ale są instalowane na specjalnej konstrukcji przymocowanej do sufitu. Ale w końcu żyrandol okazuje się być dokładnie na rozciągliwym płótnie!

Rodzaje żyrandoli odpowiednie do montażu na suficie napinanym

Żyrandole różnią się nie tylko lampami, ale także wagą, kształtem i sposobami montażu.

 

Oprawa sufitowa w kształcie czaszy nie powinna mieć metalowych krawędzi, które mogłyby uszkodzić płótno. Ponadto jego ciało znajduje się prawie blisko sufitu napinanego, dlatego należy wybrać dla niego energooszczędne lampy LED lub świetlówki, które się nie nagrzewają.

Żyrandol haczykowy od dawna jest klasykiem oświetleniowym. Ale hak nie unieruchamia go w stanie stacjonarnym i może skręcać się i uszkodzić taśmę napinającą. Dlatego taki uchwyt jest najbardziej niepożądaną opcją, z której można korzystać tylko przy znacznej wadze żyrandola.

Żyrandol zamontowany na podłużnym drążku jest sztywną konstrukcją i dobrze nadaje się do sufitu napinanego. Montowana jest na przygotowanym wcześniej podeście, do którego wykorzystuje się drewniane belki z regulowanymi nogami lub stalowe wieszaki.

Żyrandol z mocowaniem na płycie montażowej I-beam montuje się według takich samych zasad jak oprawa z podłużnicą. Ale sam uchwyt jest bardziej niezawodny, dlatego często jest używany w ciężkich żyrandolach.

Obowiązkowa zasada dotyczy wszystkich żyrandoli: abażury powinny być umieszczone w dół lub z boku, a nie w górę, na suficie, który może ucierpieć od ciepła kierowanego na niego z lamp. Ponadto przy wyborze żyrandola należy zwrócić uwagę na zastosowane w nim żarówki: lepiej odrzucić żarówki żarowe i halogenowe, preferując LED lub energooszczędne.

Technologia instalacji

Sekret tkwi w tym, że wszystkie prace przygotowawcze do montażu żyrandola, z wyjątkiem samych siebie, wykonywane są przed montażem sufitu napinanego. W takim przypadku okablowanie elektryczne musi być już podłączone do miejsca instalacji oprawy oświetleniowej.

Na suficie bazowym zamontowana jest konstrukcja pośrednia, która pełni rolę platformy. Jego dolna część powinna prawie pokrywać się z przyszłą płaszczyzną rozciągliwej tkaniny.
Podczas montażu sufitu napinanego do zaznaczonego miejsca przymocowany jest pierścień termiczny, wzdłuż wewnętrznego okręgu, którego płótno jest cięte, a kabel elektryczny jest wkręcany w utworzony otwór. Średnica pierścienia termicznego dobierana jest w zależności od wymiarów podstawy oprawy przylegającej do sufitu, powinna być nieco mniejsza.
Montowany jest uchwyt żyrandolowy, który przykręca się do platformy hipotecznej.
Oprawa podłączona jest do instalacji elektrycznej.
Żyrandol montowany jest na przygotowanym systemie mocowania.
W razie potrzeby punkt mocowania można całkowicie ukryć, przyklejając do płótna uformowany medalion z poliuretanu.
Koszt instalacji
O to, ile będzie kosztować instalacja żyrandola, często pytają nasi klienci. Nie możemy od razu udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ cena zależy od złożoności operacji. To zawiera:

  • wstępny montaż części produktu;
    instalacja okablowania elektrycznego;
    rodzaj załącznika;
  • przygotowanie otworu w suficie napinanym.
    Ponadto koszt montażu odzwierciedla wysokość sufitu, wagę i wymiary żyrandola, a także jego koszt. Przybliżony koszt instalacji można zobaczyć na stronie cennika.

Montaż żyrandola przez specjalistów Vester Ceiling
Skomplikowana i odpowiedzialna praca przy instalacji lamp jest bardzo trudna, bez doświadczenia, zrobić to samemu. W większości przypadków powinny to robić osoby z wykształceniem specjalistycznym.

Specjaliści naszej firmy profesjonalnie, szybko i sprawnie mogą wykonać każdą, nawet najbardziej skomplikowaną pracę przy montażu żyrandoli. W niektórych przypadkach jest to jedyna opcja, inne po prostu nie istnieją.

Author: 4ele