Wskazówki, jak złagodzić ból miednicy 1

Wskazówki, jak złagodzić ból miednicy

Ostry ból miednicy: jest to ból, który jest odczuwany natychmiast i dotkliwie w dolnej części brzucha.
Przewlekły ból miednicy: Kiedy ból w dolnej części brzucha trwa dłużej niż sześć miesięcy, nazywa się go bólem przewlekłym i należy go jak najszybciej leczyć.
Przyczyn bólu miednicy może być wiele. Może to być oznaką jeszcze jednej infekcji lub samej okoliczności. Ból miednicy może wystąpić również u mężczyzn i kobiet, ale częściej występuje u kobiet ze względu na przebieg ciąży , miesiączki i infekcje układu rozrodczego.

Jak wynika z przeglądu, stwierdzono, że agonia miednicy pojawia się na ścięgnach (tkance łącznej) i mięśniach dna miednicy.

Najczęstsze objawy bólu miednicy

Podczas bólu miednicy, jeśli zostaniesz poinstruowany, aby wskazać miejsce bólu, możesz wskazać je na wszystkie obszary brzucha. Podczas przewlekłego bólu miednicy możesz odczuwać ostre skurcze, silny ucisk w okolicy miednicy, słaby ból, rzadki ból itp. Możesz odczuwać intensywny ból podczas stania i odczuwać ulgę w bólu, gdy siadasz. Czasami staje się wystarczająco intensywny, aby powstrzymać Cię od wykonywania codziennych czynności, takich jak praca, spanie, ćwiczenia itp.

Środki zaradcze i porady dotyczące bólu miednicy
Istnieją pewne terapie i środki zaradcze na ból miednicy, ale rodzaj leczenia zależy od przyczyny problemu. Jeśli przyczyna została zidentyfikowana, jedynym celem leczenia jest usunięcie przyczyny bólu miednicy. W przypadku, gdy przyczyna nie została przeanalizowana, celem leczenia będzie złagodzenie skutków ubocznych i agonii. Ból miednicy można złagodzić różnymi metodami, w tym lekami, terapiami, zabiegami chirurgicznymi i kilkoma środkami domowymi.

Ulga poprzez leki
Możesz otrzymać różne recepty od swojego lekarza, aby jeszcze bardziej złagodzić ból miednicy, które obejmują:

Leki przeciwbólowe
Te środki przeciwbólowe zawierają ibuprofen, paracetamol, leki przeciwzapalne i tak dalej. Środki przeciwbólowe mogą być podstawowe, jednak przyjmowanie ich wyłącznie nie przyniesie żadnych korzystnych rezultatów.

Zabiegi hormonalne
Większość kobiet odczuwa silny ból miednicy podczas miesiączki. W takich przypadkach przyjmowanie leków antykoncepcyjnych i innych leków hormonalnych będzie bardzo pomocne w walce z bólem miednicy.

Antybiotyki
Jeśli przyczyną bólu miednicy jest zakażenie, możesz otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu receptę na środki przeciwinfekcyjne. Pomoże zwalczyć bakterie obecne w okolicy miednicy.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą okazać się korzystne w przypadku przewlekłego bólu. Pomaga to przeciwdziałać przewlekłemu bólowi miednicy u kobiet, które nawet nie mają depresji. Leki te zawierają nortryptylinę, amitryptylinę i tak dalej.

Ulga poprzez terapie

Terapia biologiczna
Wskazówki, jak złagodzić ból miednicy 2Ćwiczenia i inne ćwiczenia mogą pomóc ci w niezwykłym przystosowaniu się do uporczywej agonii miednicy . W tym celu fizjoterapeuta może pomóc w tworzeniu i wdrażaniu planów ćwiczeń na ból miednicy. Terapeuci mogą również używać pewnych instrumentów medycznych, które określa się mianem przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów (TENS), aby polować na różne części ciała. Biofeedback, technika psychologiczna, jest również wykorzystywana przez terapeutów do rozluźniania napiętych mięśni ciała.

Neurostymulacja
Jest to bardzo techniczna i trudna procedura, w której w twoim układzie nerwowym umieszczane są urządzenia blokujące ścieżki sygnałów bólowych docierających do mózgu. Ten rodzaj operacji może być pomocny w niektórych przypadkach, mając na uwadze przyczynę problemu.

Zastrzyki środka znieczulającego
W celu złagodzenia chwilowego i chwilowego złagodzenia, specjaliści mogą podawać infuzje środka uspokajającego w punkty spustowe bólu, aby pomóc złagodzić nasilenie. Lek ten znieczula bolesne obszary twojego ciała i możesz cieszyć się komfortem, dopóki efekt znieczulenia nie ustąpi.

Psychoterapia
Jeśli twój ból zostanie wywołany przez jakiekolwiek wyjaśnienie inne niż jakakolwiek katastrofa w twoim ciele, taka jak zniechęcenie, kłopoty w małżeństwie, wykorzystywanie seksualne itp., wtedy bardzo pomocne mogą być sesje z psychoterapeutami. W takich przypadkach leczenie, takie jak biofeedback i prowadzenie terapii, może być dla Ciebie produktywne.

Ulga przez operację
Jeśli przyczyna bólu miednicy jest wewnętrzna i ma poważny charakter, możesz zostać poinstruowany, aby poddać się operacji. Te metody chirurgiczne obejmują:

Chirurgia laparoskopowa
Jeśli masz endometriozę, specjaliści mogą usunąć przyczepy lub tkankę endometrium za pomocą laparoskopowych procedur medycznych. Podczas laparoskopowej procedury medycznej Twój specjalista umieszcza cienki instrument przeglądowy (laparoskop) przez małą prowadnicę w pobliżu pępka i instrumentów wzmacniających, aby usunąć tkankę endometrium.

Usunięcie macicy
W rzadkich przypadkach lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą zasugerować opróżnienie macicy (histerektomia), jajowodów (salpingektomia) lub jajników (wycięcie jajników). Ta metodologia może mieć wiele korzystnych skutków. Przed podjęciem decyzji o podjęciu decyzji lekarz omówi szczegółowo korzyści i zagrożenia. W tym wypadku warto skonsultować się ze specjalistą, jakim jest https://doktor.waw.pl/.

Author: 4ele