Zalety sufitów napinanych 1

Zalety sufitów napinanych

Sama idea płótna rozciąganego jest „stara jak świat”: została zapożyczona od starożytnych Egipcjan. Przez tysiące lat o tym nie pamiętali, a w swojej nowoczesnej formie sufity napinane po raz pierwszy pojawiły się w Szwecji dopiero pod koniec ubiegłego wieku. Ich liczne zalety natychmiast docenili Francuzi, a ich lekką ręką cały świat zainteresował się tymi projektami.

 

Główne zalety sufitów napinanych

Wszystkie „plusy” tkanin elastycznych można z grubsza podzielić na trzy kategorie:

Zalety projektowe

Różnorodność kształtów, faktur i kolorów płócien pozwala tworzyć niezwykle piękne kompozycje sufitowe , które często stają się podstawą aranżacji wnętrz. Do każdego stylu można dobrać odpowiednią strukturę napinającą. Liczne opcje oświetlenia rozszerzają zakres sufitów tkaninowych lub PCV niemal w nieskończoność. Te technologie sprawiają, że wszelkie fantazje projektowe stają się rzeczywistością, ofertę znajdziecie tutaj https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html. Ponadto za taką konstrukcją łatwo ukryć nie tylko wady sufitu bazowego, ale także różne rodzaje komunikacji: kanały powietrzne, przewody elektryczne itp.

Zalety montażowe sufitów napinanych
Sufit napinany montowany jest w krótkim czasie. Nie wymaga żadnych globalnych permutacji. Po zamontowaniu nie pozostały żadne resztki ani inne zanieczyszczenia. Płótna można montować zarówno przed, jak i po renowacji lokalu.

Korzyści operacyjne.
Jeden z szeroko cytowanych wcześniejszych klasyków stwierdził, że kryterium prawdy jest praktyka. Dotyczy to również sufitów napinanych, których zalety są potwierdzane podczas ich eksploatacji.

Dbanie o folię winylową sprowadza się do rzadkiego usuwania kurzu, który prawie nie osadza się, gdyż PVC ma właściwości antystatyczne. Płótna tkaninowe mogą być również utrzymane w idealnym stanie przez wiele lat: można je nakładać kilkoma warstwami farby akrylowej. Cennik znajdziecie tutaj https://www.dekodps.pl/cennik.html.
Przy niewielkim kompromisie jest to niezawodny materiał. Tkanina nie odkształca się pod wpływem ekstremalnych temperatur, a folia PVC zachowuje swój kształt przez lata w normalnych warunkach temperaturowych, nawet przy dużej wilgotności. Dlatego w przypadku nieogrzewanych pomieszczeń warto zatrzymać wybór na suficie z tkaniny, a w pomieszczeniach o dużej wilgotności – na folii z polichlorku winylu (PVC).
Rozciągliwe tkaniny są samogasnące. Nie można ich nazwać ogniotrwałymi, ponieważ materiał ten ulega zniszczeniu w płomieniu, ale nie staje się źródłem dalszego rozprzestrzeniania się ognia.
Folia PVC może wytrzymać duży ciężar. Jest to szczególnie ważne w obecności sąsiadów z góry, zdolnych do zaaranżowania „powodzi”. Woda gromadzi się na wewnętrznej powierzchni płótna, nie spływając na meble. Specjalista szybko zdemontuje materiał i odprowadzi nagromadzoną wodę. Płótno z polichlorku winylu nie oddycha, dlatego bardzo ważne jest, aby po zalaniu dobrze osuszyć podłogę przed oddaniem sufitu napinanego na swoje miejsce.
Sufity napinane znanych marek są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, co potwierdzają certyfikaty zgodności. Są instalowane nawet w placówkach medycznych i opiekuńczych.
„Nie jesteśmy wystarczająco bogaci, by kupować tanie rzeczy”.
Znane angielskie przysłowie może być godną odpowiedzią dla tych, którzy uważają, że sufity napinane to kosztowna przyjemność i znacznie taniej jest po prostu odnowić wykończenie sufitu w tradycyjny sposób. Ta opinia mieszkańców „mglistego Albionu” sugeruje, że wydajność i jakość towarów i usług zależy od pieniędzy za nie zapłaconych.

Author: 4ele