4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Charakterystyka wiader do dźwigów


wiadra do dźwigów

Wyspecjalizowanym rodzajem pojemnika budowlanego są m.in. wiadra do dźwigów. Wyglądem przypominają one zwykle wiadra, natomiast są specjalnie dostosowane do podnoszenia przez urządzenia dźwigające. Dzięki temu praca na budowie jest bezpieczna, szybka i łatwa.

Różnice

Zwykłe wiadro budowlane i wiadro do dźwigów różnią się od siebie wykonaniem. Wiadro budowlane jest trwałe i solidne. Musi być również odporne na warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne jak uderzenia, upadki, nagrzewanie czy oddziaływanie chemii. Od wiader do dźwigów wymaga się jeszcze więcej. Różnią się one rozmiarem – są znacznie większe i mogą mieć nawet 90 litrów pojemności. Mają specjalne mocowanie uchwytu, które zapewnia stabilność i wytrzymałość. Plastikowe zakończenia gwarantują bezpieczne użytkowanie. Wiadra do dźwigów są przeznaczone do prac na wysokościach. Powinny posiadać certyfikat bezpieczeństwa, by móc je stosować bez obaw o życie i zdrowie pracowników. Są stosowane do transportowania piasku, wody, zapraw i żwiru na dużych wysokościach.

Modele

Przykładowym wiadrem do dźwigu jest pojemnik o pojemności 90 litrów. Jego masa wynosi około 7 kg. Rozszerza się ku górze i jest przeważnie koloru żółtego, dzięki temu jest dobrze widoczne. Wiadro jest stabilne, nie odkształca się i nie pęka. Jest to zasługa stalowej obręczy wzmacniającej, zainstalowanej wzdłuż górnej krawędzi. Obręcz przymocowana jest metalowymi nitkami.  Do obręczy przymocowane są dwa stalowe uchwyty. Umożliwiają one zawieszenie ładunku na dźwigu w bezpieczny i pewny sposób. Dno wiadra jest wzmocnione po to, by było solidne podczas intensywnej eksploatacji. Innym modelem wiadra do dźwigu jest produkt do przenoszenia cieczy o pojemności 20 litrów. Rozwiązanie, jakie zostały w nim zastosowane, różnią się znacznie od pierwszego przykładu. Średnica wiadra jest identyczna na każdej wysokości, a maksymalny udźwig to 40 kg. Wyprofilowany uchwyt wiadra jest wykonany z metalowego drutu i ma hak. Końce uchwytu są zabezpieczone nakładkami z plastiku. Wiadro dzięki takim funkcjom nie przesuwa się podczas podnoszenia.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci