4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Flextuby na placach budowy


flextuby na budowe

Flextuby okazują się bardzo przydatne zarówno na dużych placach budowy, jak i podczas remontów. Wykorzystywane są nie tylko przez profesjonalnych budowlańców, ale i przez prywatne osoby, które podejmują się samodzielnych prac naprawczych przy domu. Na pierwszy rzut oka przypominają standardowe wiadro budowlane, są jednak pewne różnice między tymi akcesoriami budowlanymi i nie ograniczają się one wyłącznie do specyfiki uchwytów.

Czym właściwie są flextuby?

Flextuby to rodzaj pojemnika w postaci specyficznego kosza. Podobnie jak wiadra występują w różnych pojemnościach. Używane są przede wszystkim do przenoszenia na niewielkie odległości materiałów budowlanych, takich jak żwir czy piasek, a także innych substancji, np. wody. Często przygotowuje się w nich również zaprawę budowlaną. Za sprawą poręcznych uchwytów umiejscowionych po dwóch stronach, flextubę wygodnie można przenosić w dwie osoby.

Flextuby produkowane są z materiałów, które sprawiają, że pojemnik jest wyjątkowo elastyczny. Najczęściej jest to LDPE (Density Polyetylene. Polietylen), który wyróżnia się nie tylko elastycznością, ale przede wszystkim wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu flextuby są bardzo trwałe i odporne na użytkowanie nawet w trudnych warunkach, jakie często panują na placach budowy. Wykazują odporność nie tylko na uszkodzenia, ale i działanie substancji chemicznych czy skrajne temperatury.

W porównaniu do standardowych wiader są zdecydowanie lżejsze. Za sprawą swojej elastyczności i właściwości materiału, z jakiego zostały wykonane, nie kruszeją i nie pękają pod wpływem wibracji, drgań czy napierania materiałów, znajdujących się w ich wnętrzu. Bardzo łatwo można je też utrzymać w czystości.

Do czego używane są flextuby?

Flextuby, o czym już wspomnieliśmy, wykorzystywane są przede wszystkim do przenoszenia różnorodnych materiałów budowlanych. W praktyce jednak bardzo często wykorzystywane są też poza placem budowy. Z powodzeniem nadają się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego. Bardzo często wykorzystywane są jako alternatywa dla standardowych wiader. Szczególnie pomocne bywają podczas prac ogrodniczych, gdzie również bardzo często nosimy różnorodne materiały, ziemię lub wodę.

 

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci