4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Jak pozbyć się gruzu podczas remontu?


Usuwanie gruzu po remoncie mieszkania

Osoby, które chociaż raz w życiu wyremontowały nawet niewielkie mieszkanie wiedzą, że ilość gruzu generowana podczas remontu zazwyczaj przekracza najśmielsze oczekiwania. Gruzu oczywiście jakoś trzeba pozbyć się z mieszkania. Nie może one jednak być wyrzucony co zwykłego kosza na śmieci. Gruz może być poddany recyklingowi, dlatego do jego wywozu trzeba zamówić specjalny kontener.

Usuwanie gruzu  z mieszkania

Gruz z mieszkania do kontenera możemy usunąć na kilka sposobów. W wysokich budynkach bez windy, do okna mieszkania przyczepia się specjalny rękaw, którego koniec umieszczony jest na dole, w kontenerze. Gruz po prostu zsypuje się rękawem do kontenera. Jeśli z kolei mieszkanie znajduje się nisko lub w bloku jest winda, do wyrzucania gruzu wystarczą mocne wiadra budowlane, którymi gruz systematycznie trzeba wynosić do kontenera. Należy pamiętać, że może nie udać się to w przypadku tanich wiader z supermarketu, które mogą się po prostu urwać się pod ciężarem. Jeśli więc planujemy na potrzeby remontu kupić wiadra, wybierzmy te bardzo solidne. Kolejną metodą na wyniesienie gruzu do kontenera jest zakup  specjalnych jednorazowych worków, które wrzucamy do kontenera wraz z gruzem.

Materiał do recyklingu

Za wyrzucenie gruzu do zwykłego kosza lub, co gorsza, do lasu, grozi kara grzywny. Gruz po odebraniu od klienta trafia do specjalnych ośrodków recyklingowych, gdzie zostaje poddany oczyszczeniu i kruszeniu. Pokruszony gruz jest świetnym materiałem budowlanym. Używa się go nie tylko w budownictwie, ale także w drogownictwie. Niewiele osób wie o tym, że duże firmy budowlane wyburzając budynek, potrafią ponad 80% zużytkować ponownie, do nowej inwestycji, jako kruszywo budowlane. Jest to dla nich bardzo opłacalne finansowo. Dodatkowo wykorzystanie gruzu z recyklingu coraz ostrzej narzucają przepisy, które narzuca na nas Unia Europejska.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci