4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Malowanie ścian


Malowanie mieszkania

Remont domy dla większości z nas jest jednoznaczny z malowaniem ścian, które wykonujemy najczęściej samodzielnie. Nic dziwnego, ponieważ nie jest to szczególnie trudne zajęcie, a robiąc to samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Jednakże decydując się na samodzielne malowanie ścian warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, które na pewno znacznie usprawnią pracę.  Przede wszystkim warto decydować się na pracę, kiedy na dworze panuje temperatura od 18-21 stopni Celsjusza. Dzięki temu warstwa farby będzie schła krócej. Ponadto przeznaczone do malowania ściany i sufity muszą być w dobrym stanie – popękany tynk należy skuć, a stare farby i tapety usunąć. Kolejną ważną kwestią jest, aby farby były dobrane odpowiednio do malowanej powierzchni.

Przygotowanie do malowania

Nim przystąpimy do malowania ścian, musimy się im przyjrzeć i sprawdzić, czy nie ma w nich dziur lub głębokich rys. Jeśli widzimy jednak ubytki, koniecznie musimy je zaszpachlować. W tym celu musimy zgromadzić odpowiednie narzędzia i produkty. Nie obejdziemy się bez szpachelki, pacy, mieszarki, pędzla do gruntowania, poziomnicy i oczywiście wiadra. Dosyć istotną kwestią jest w tym wypadku wybór wiadra, które powinno być przystosowane do szeroko pojętych prac budowlanych. Aby ułatwić sobie pracę warto zwrócić uwagę, gdzie posiada ono mocowanie uchwytu. Wiadra z mocowaniem we wnętrzu są znacznie bardziej poręczne i bezpieczne. Plastikowe wiadra budowlane mają również tę zaletę, że nie wchodzą w reakcje chemiczne z wlewanymi do nich substancjami. Po zaklejeniu ubytków przychodzi czas na zagruntowanie ścian.  Gruntowanie jest konieczne, kiedy podłoże jest bardzo chłonne i zachodzi obawa, ze będzie odciągać wilgoć z farby.

Jak malować ściany

Po wszystkich czynnościach przygotowawczych przychodzi czas na malowanie. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, konieczna jest farba dobrej jakości. Poza farbą potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Wałek z mikrofibry o szerokości 20-25 cm na kijku. Długość włosia powinna wynosić około 13 mm, a powierzchnia musi być gładka. Istotne są również krawędzie wałka, które muszą być sfrazowane pod kątem 45 stopni. Malowanie ścian zaczynamy od sufitu, przechodząc następnie do ścian. W zależności od typu farby i kondycji ścian można nałożyć jedną lub dwie warstwy farby.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci