4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Odświeżamy łazienkę. Nowe fugi


nowe fugi

Każde, nawet najlepiej wyremontowane mieszkanie z biegiem lat niszczeje. Mimo regularnych porządków niektóre materiały ciemnieją, zżółkną lub blakną i konieczny jest ponowny remont. Przykładem takiego materiały mogą być fugi w łazience, które ciemnieją, zwłaszcza w miejscach,  w których często jest wilgotno. Aby łazienka wyglądała jak świeżo wyremontowana często wcale nie trzeba wymieniać kafelków, ale właśnie zmienić fugi na świeże. Jak to zrobić?

Usuwanie fug

Przede wszystkim należy zacząć od usunięcia starych fug. To zadanie żmudne, ale dosyć łatwe. Do tego celu wystarczy kupić specjalny skrobak do fug. Ostrzem skrobaka po prostu szoruje się i ściera fugę pomiędzy kafelkami, aby zrobić miejsce na nową. Dobrym pomysłem jest wykonywanie tej czynności w rękawiczkach ochronnych. W zadanie to niestety trzeba włożyć trochę siły, a dzięki rękawiczkom unikniemy bąbli na dłoniach. Co jakiś czas pył z fug należy odkurzyć, by nie roznosił się po całym domu.

Nowe fugi

Nową fugę kupimy w każdym sklepie budowlanym. Przy jej wymianie warto zastanowić się nad jej kolorem. To, że do tej pory w naszej łazience były położone białe fugi nie oznacza, że nie tym razem nie możemy użyć innego koloru, chociażby na podłodze. W ten sposób szybko i łatwo możemy nadać swojej łazience zupełnie nowy charakter. Fugę należy rozrobić z wodą. Do tego celu wystarczy wziąć nieduże wiadro budowlane i wymieszać oba składniki. Fuga nie może być zbyt płynna, gdyż nie utrzyma się w szparach między kafelkami. Nie może też być zbyt gęsta, ponieważ ciężko się ją wtedy rozprowadza. Fugę nakładamy na szparę między kafelkami po czym rozprowadzamy ją dalej przy pomocy specjalnej szpachelki-fugówki. Gdy fuga znajduje się już na swoim miejscu, jej nadmiar z kafelków ścieramy wilgotną ściereczką lub gąbką. Gdy fuga wyschnie, następnego dnia warto przyjrzeć się jej krytycznie i w razie potrzeby uzupełnić miejsca, z których niechcący ją wytarliśmy. Wiadro i narzędzia warto umyć od razu po fugowaniu, zanim fuga na nich zaschnie. Jest to po prostu łatwiejsze.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci