4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Różnice między wiadrem a kastrą


Jest wiele akcesoriów budowlanych, bez których trudno wyobrazić sobie realizację podstawowych prac na budowie, takich jak np. rozrabianie zaprawy czy tynku. Tej czynności nie bylibyśmy w stanie wykonać (a przynajmniej byłoby to bardzo trudne) bez zastosowania wiader i kastr budowlanych.

W tym artykule podpowiemy, jaka jest różnica między standardowymi wiatrami, a kastrami budowlanymi oraz jakie jest ich najczęstsze zastosowanie.

Do czego służą wiadra?

Przykładów zastosowania wiader jest bardzo wiele. Towarzyszą nam one nie tylko na placu budowy, ale również w codziennym życiu. Na budowie jednak najważniejsze jest to, z jakiego materiału zostało wyprodukowane wiadro. Przykładowo, lekkie i odporne na korozję wiadra aluminiowe nie mogą być używane do mieszania silnie zasadowych zapraw. Z tego też powodu do prac budowlanych najczęściej wykorzystywane są wiadra plastikowe, które okazują się najbardziej uniwersalne. Doskonale nadają się do mieszania zapraw murarskich i tynkarskich. Specjalne wiadra budowlane są odpowiednio przystosowane do przenoszenia różnego rodzaju materiałów, dlatego też wykazują odporność na wysokie i niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne (np. uderzenia) i intensywną eksploatację.

Do czego używane są kastry budowlane?

Kastra budowlana to pojemnik na zaprawę, zwykle występujący w prostokątnym kształcie (chociaż spotykane są też bardziej owalne kształty). Z wyglądu przypominają nieco wiadra budowlane, różni je przede wszystkim kształt. Wybierane są jednak chętnie przez budowlańców ze względu na wygodne uchwyty, które pozwalają na komfortowe przenoszenie zapraw i mieszanek z miejsca na miejsce. Dodatkowo wygodniej i szybciej niż z wiader wyjmuje się z nich zaprawę.

Kastry budowlane dostępne są w różnej pojemności, najmniejsze mogą mieć zaledwie 5 litrów, jednak na profesjonalnych placach budów zwykle wykorzystywane są znacznie większe, osiągające nawet 42 litry.

Podobnie jak wiadra, kastry wykonane są z plastiku. Te specyficzne pojemniki budowlane najczęściej mają wzmocnione dno, które nie urwie się pod wpływem przenoszonego ciężaru, ani nie złamie się, gdy po odwróceniu będzie służyć pracownikom jako siedzisko do odpoczynku.

 

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci