4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Prace remontowe a zakup wiadra. Co wybrać?


Osoby, które przygotowują się do remontu mieszkania lub domu, często muszą uzupełnić swój zbiór narzędzi i akcesoriów budowlanych. Zazwyczaj okazuje się, że w domu nie ma solidnego wiadra, które cierpliwie przetrwałoby cięższe prace remontowe. Zakup taniego plastikowego wiadra z supermarketu oczywiście nie wchodzi w grę, podczas prac remontowych sprawdzają się tylko i wyłącznie solidne wiadra budowlane. Co wybrać?

Wiadra metalowe

Wiadra metalowe uchodzą za trwalsze niż plastikowe, jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Na rynku dostępne są głównie wiadra aluminiowe i ocynkowane. Wiadra aluminiowe nie są odporne na działanie zasad, w związku z tym nie powinno się w nich przygotowywać silnie zasadowych zapraw, ani czyścić ich mocnymi detergentami o wysokim pH. Odwrotnie jest z wiadrami ocynkowanymi. Te z kolei nie są odporne na korozję kwasową. Nie powinno się w nich przygotowywać w związku z tym np. zaprawy gipsowej. Wiadra metalowe pozwalają na wrzucenie do nich gorącego przedmiotu. Są jednak stosunkowo ciężkie i głośne, dlatego są coraz częściej zastępowane wiadrami plastikowymi wysokiej jakości.

Wiadra plastikowe

Wiadra plastikoweprawie całkowicie bierne chemicznie, są więc uniwersalnym wyborem, jeśli chodzi o prace budowlane i remontowe. To, co może je uszkodzić, to w zasadzie tylko rozpuszczalniki organiczne. Wiadra plastikowe budowlane są bardzo wytrzymałe, niektórych używa się nawet jako wiader do dźwigów. Wybierając produkty renomowanej firmy, możemy być pewni, że w kwestii wytrzymałości niedaleko im do wiader metalowych. Wiadra plastikowe mają jeszcze jedną zaletę: niską masę własną. To sprawia, że wygodnie nimi przenosi się gruz czy materiały budowlane. Plastik dodatkowo nie jest podatny na korozję. Dlatego też wiadra spokojnie można przechowywać w altance ogrodowej czy nieogrzewanym garażu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup wiadra elastycznego, wyprodukowanego z polietylenu niskiej gęstości. Są one jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe wiadra.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci