4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Samodzielne szpachlowanie ścian


szpachlowanie

Szpachlowanie ścian, podobnie jak nakładanie na nie gładzi jest sposobem na przygotowanie powierzchni pod malowanie lub tapetowanie. Jest to prosta czynność, którą można bez problemu wykonać samodzielnie. Dzięki szpachli usuniemy rysy, pęknięcia i wgłębienia. Musimy jednak pamiętać, że szpachlowanie wymaga precyzji i cierpliwości. Tylko w taki sposób uzyskamy oczekiwany efekt. Szpachlowania nie można zacząć bez odpowiednich narzędzi i produktów. Należą do nich szpachelka, paca, mieszarka lub wiertarka z mieszadłem, pędzel do gruntowania, papier ścierny, packa i kostka do szlifowania, bruzdownica, kombinerki poziomnica i oczywiście wiadro. Wybierając wiadro budowlane najlepiej zakupić to z tworzywa, ponieważ jest ono odporne na korozję i nie wchodzi w reakcję z produktami budowlanymi. Wśród niezbędnych produktów muszą znaleźć się masa szpachlowa, gładź, środek gruntujący, narożniki aluminiowe.

Przygotowanie powierzchni i masy

Nim przystąpimy do szpachlowania konieczne jest przygotowani powierzchni. Należy usunąć wszelkie elementy takie jak gniazdka, gwoździe i kołki rozporowe.  Następnie trzeba pozbyć się starych farb i tynków. Wszelkie warstwy luźno trzymające się podłoża należy zeskrobać za pomocą szpachelki. Omijamy mocno trzymające się fragmenty, aby nie doprowadzić do większych uszkodzeń. Następnie ściany gruntujemy i zabieramy się za przygotowanie zaprawy. Na rynku znaleźć można produkty gotowe i proszkowe, które należy rozmieszać z wodą. Wersja druga jest wygodniejsza, ponieważ można kontrolować gęstość masy. Produkt wsypujemy do plastikowego wiadra i mieszamy z wodą ściśle stosując się do zaleceń producenta.

Nakładanie masy

Na oczyszczoną i zagruntowaną ścianę nakłada się masę szpachlową tak, aby wszelkie wgłębienia i nierówności zostały wypełnione. Do maskowania używa się dwóch szpachelek o różnych rozmiarach. Większą nabiera się masę i rozprowadza po ścianie. Szeroka szpachelka będzie idealna do wygładzenia oraz równomiernego rozprowadzenia masy. Po wyschnięciu warstwy przecieramy ją papierem ściernym. Dzięki temu wypukłości powstałe po nałożeniu warstwy zostaną wyrównane. Następnie nakładamy gładź szpachlową, która będzie stanowiła powierzchnię ściany.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci