4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Wiadra elastyczne: charakterystyka


pojemnik_flextub_42_l_czarny

Wiadra elastyczne mają wiele cech, które sprawiają, że są one chętnie używane zarówno na placach budów, jak i w zwykłych gospodarstwach domowych. Czym różnią się od zwykłych wiader budowlanych? Sprawdźmy!

Produkcja wiader

Za ojców wiader elastycznych uważa się holenderskich inżynierów, którzy po raz pierwszy przy produkcji zdecydowali się użyć polietylenu niskiej gęstości. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 100% mieszanka LDPE znajduje zastosowanie przy produkcji folii opakowaniowej, ogrodniczej i termokurczliwej. Wiadra elastyczne przyjęły się w branży budowlanej i wielu innych. Mogą być używane do przenoszenia gruzu i materiałów budowlanych. Da się również przenosić w nich wodę i rozrabiać beton lub inne materiały. Są bardzo wygodne podczas wykonywania prac w ogrodzie: można w nich przenosić narzędzia, a także ziemię, nawóz, czy odpady zielone.

Najważniejsze właściwości

Wiadra elastyczne przy wielu czynnościach sprawdzają się lepiej niż tradycyjne wiadra plastikowe lub metalowe. Są one przede wszystkim bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza te spowodowane uderzeniem, wygięciem, czy dużym obciążeniem. To zasługa wysokiej elastyczności tworzywa LDPE. Co ciekawe, tworzywo pozostaje elastyczne nawet  przy temperaturze -30 stopni Celsjusza. To sprawia, że wiadra elastyczne zachowują właściwości przez cały rok. Warto również zwrócić uwagę na to, że tworzywo LDPE (w przeciwieństwie do metalu) nie koroduje, wiadra elastyczne świetnie więc nadają się do pracy w wilgotnym środowisku. Bardzo ważną zaletą wiader elastycznych jest ich stosunkowo niska masa własna. Wiadra łatwo się więc transportuje i nie stanowią znaczącego dodatkowego ciężaru zwłaszcza wtedy, gdy przenosimy nimi np. ciężkie materiały budowlane. Mimo swojej niewielkiej masy wiadra są niezwykle trwałe. Bardzo dobrze sprawdzają się na budowach i służą na nich wiele lat. Zawsze warto kupić wiadra elastyczne od dobrego producenta, by mieć pewność, że produkty zostały stworzone z wysokiej jakości tworzywa LDPE i będą niezawodne przez długi czas.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci