4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Wiadra po budowie – jak je czyścić?


Wiadro po budowie

Na placu budowlanym oprócz różnorodnych maszyn, zaawansowanych urządzeń i wielu mniejszych i większych narzędzi nie może zabraknąć również wiader. Trudno wyobrazić sobie codzienną pracę na budowie bez poręcznych pojemników, w których można przechowywać i wygodnie przenosić materiały.

Chociaż wiader budowlanych na rynku jest obecnie bardzo wiele i bez większego problemu jesteśmy w stanie je kupić, to jednak nie zawsze wyróżniają się one odpowiednią jakością, wytrzymałością i trwałością. Wiadro wyprodukowane z tworzywa o niskiej jakości zapewne bardzo szybko odmówi posłuszeństwa, stając się całkowicie nieprzydatnym.

Istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę już na etapie zakupu wiader, jest ich późniejsze czyszczenie. Większość materiałów przenoszonych w wiadrach, takich jak np. zaprawy murarskie, mogą pozostawiać mocne, niekiedy wręcz trwałe zabrudzenia. Warto więc zwracać uwagę na pojemniki wykonane z materiałów gwarantujących maksymalną łatwość czyszczenia.

Czyszczenie wiader po budowie – na co zwracać uwagę?

Zacząć należy od tego, że wiadra na budowie warto czyścić jak najszybciej po ich zastosowaniu. To najlepszy sposób na to, aby uniknąć trudnych do usunięcia lub trwałych zabrudzeń. Co ważne, w przypadku szybkiej interwencji jesteśmy w stanie usunąć większość zanieczyszczeń spowodowanych materiałami budowlanymi, takimi jak np. zaprawy murarskie czy farby. W większości sytuacji wystarczy zastosowanie wody pod mocnym ciśnieniem.

Trzeba również pamiętać, że zalecenia dotyczące czyszczenia wiader budowlanych w dużej mierze zależą od specyfiki tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Przykładowo, w przypadku wiader wykonanych z aluminium nie należy przygotowywać w nich zapraw silnie zasadowych, a do czyszczenia nie należy stosować detergentów o wysokim pH. Wynika to z tego, że aluminium nie jest odporne na działanie zasad.

Bardzo uniwersalne i niezwykle łatwe w czyszczeniu są wiadra budowlane plastikowe. Tworzywa sztuczne są niemal całkowicie bierne chemicznie, dlatego też można w nich przygotowywać wszelkie zaprawy, a do czyszczenia możemy użyć właściwie każdego rodzaju detergentów. Wyjątek stanowią rozpuszczalniki organiczne, których tworzywa sztuczne nie tolerują.

 

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci