4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Jakie wiadro na budowę wybrać?


wiadra

Pytanie postawione w tytule wydaje się być kuriozalne. Co takiego skomplikowanego jest w wyborze wiadra? Jednakże, mimo że na pierwszy rzut oka wiadro wydaje się zupełnie nieistotnym elementem, jest ono niezbędne podczas budowy i prac remontowych. Na rynku znajdziemy wiadra o różnej wielkości, wykonane z najróżniejszych materiałów.

Z czego wykonuje się wiadra

Materiał z jakich wykonywane są wiadra to sprawa podstawowa, ponieważ nie każdy materiał może się stykać z dowolnymi zaprawami używanymi na budowie. To z czego wykonane jest wiadro, wstępnie określa możliwe jego zastosowania. Na rynku znajdziemy wiadra ocynkowane, aluminiowe i plastikowe. Wiadro ocynkowane często uznawane jest za przeżytek, jednakże dzięki warstwie cynku zyskuje ono dobrą ochronę przed korozją. Jednakże do czasu, ponieważ stal jest wrażliwa na korozję kwasową, dlatego nie powinno się w takim wiadrze przygotowywać np. zaprawy gipsowej. Wiadro aluminiowe wykonuje się z lekkiego metalowego stopu odpornego na korozję. Jednak należy pamiętać, że aluminium nie jest odporne na działanie zasad. Oznacza to, że nie można przygotowywać w nim zapraw silnie zasadowych. Ponadto do jego czyszczenia nie powinno się stosować detergentów o wysokim pH. Nada się ono do przenoszenia ciężkich zapraw o charakterze kwaśnym. Ostatnim typem są wiadra budowlane plastikowe. Posiada ono dwie duże zalety. Mianowicie są uniwersalne, ponieważ tworzywa sztuczne są niemal całkowicie bierne chemicznie w obecności klasycznych zapraw. Warto nadmienić, że nie tolerują jednak rozpuszczalników organicznych.

Wiadro z dodatkami? Czemu nie!

Często wiadra produkuje się w taki sposób, aby usprawnić pracę na budowie. Wśród ofert wielu firm znajdziemy np. wiadro z podziałką, która pozwala dosyć dokładnie ocenić ilość znajdujących się w wiadrze składników. Przydatne jest również wiadro z pokrywką, która pozwala zabezpieczyć zawartość przed dostępem świeżego powietrza, wilgoci albo przed zanieczyszczeniem innymi produktami używanymi na placu budowy.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci