4ele producent kastr i wiader budowlanych
JAKOŚĆ a nie ilość!

Współczesne kastry budowlane


kastry

Dawniej, gdy przetwórstwo tworzyw sztucznych nie istniało, a budownictwo przemysłowe i profesjonalne dopiero rozwijało się, kastry i  pojemniki budowlane znacząco różniły się od ich współczesnych wersji. Chociaż wydawać by się mogło, że to „tylko” pojemnik do przygotowania zapraw murarskich, wysokiej jakości kastra potrafi znacząco ułatwić pracę. Obecnie kastry często zastępowane są na budowach wiadrami. Dlaczego tak się dzieje?

Kastra dawniej…

Dawniej za kastrę uważało się drewnianą skrzynię z płaskim dnem i dwoma uchwytami (z wystających za skrzynię desek) po przeciwległych stronach. Kastra stała obok murarza, a zaprawę donoszono do niej trwalszymi w tamtych czasach wiadrami.  Konstrukcja była stosunkowo słaba i raczej obchodzono się z nią delikatniej. Kształt pojemnika nie miał większego znaczenia – prostokątne dno było wynikiem najprostszej obróbki desek.

Kastry dziś!

Branża budowlana przez lata ewoluowała, a wraz z nią ewoluowały kastry. W dzisiejszych czasach nie ma już miejsca na delikatne akcesoria budowlane, a dobre ekipy budowlane oczekują od kastr wysokiej odporności na uszkodzenia i trwałości. Nowoczesne kastry budowlane do mieszania zapraw suchych i mokrych wykonuje się z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wyposaża się je w cztery wygodne uchwyty, gdyż kastry można dowolnie przenosić i przesuwać, bez obaw o ich uszkodzenie. Tworzywo sztuczne jest odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również warunki atmosferyczne. Kastry używane są przy pracy zarówno podczas upałów, jak i mrozów. Do tego są stosunkowo lekkie, przenoszenie materiałów budowlanych w nich jest więc po prostu wygodne. Są tak praktyczne, że coraz chętniej kupują je właściciele domów jednorodzinnych. Używają ich przy pracach ogrodowych, np. do transportowania skoszonej trawy czy zagrabionych liści. Dlaczego więc kastry na budowach czasami zastępuje się wiadrami? Z prostego powodu: okrągły kształt wiadra pozwala na wygodniejsze mieszanie zapraw przy pomocy współczesnych narzędzi. Przy drobnych pracach wiadro daje więc większy komfort. Kastry dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dlatego zarówno firmy budowlane, jak i osoby prywatne mogą łatwo znaleźć coś dla siebie.

Dane Kontaktowe

BUDO-PLAST SP. Z O.O. ul. Franza Blumwego 17, 85-862 Bydgoszcz,
REGON: 092324811, NIP: 9532283629, KRS: 0000169418.
Korzystając ze sklepu akceptujesz regulamin serwisu.
Polityka prywatnosci